Opis szczegółowy
Beskid Żywiecki
Popularne wśród miłośników wędrówek malownicze pasmo górskie z bogatą fauną i florą.
Beskid Żywiecki – pasmo górskie w łańcuchu Karpat położone na granicy Polski i Słowacji.
Góra Równica
Wierzchołek oraz zbocza Równicy porastają lasy, przeważnie mieszane i bukowe. Pod szczytem znajduje się obszerna polana, na której ulokowano różne obiekty, składające się na lokalne centrum turystyczne. Prowadzi tutaj kręta szosa z pobliskiego Ustronia. Na wysokości 785 m znajduje się schronisko górskie z restauracją i 50 miejscami noclegowymi. Obiekt ten, wybudowany w 1927 roku, nawiązuje do architektury regionalnej. Szlakami turystycznymi można stąd dotrzeć do okolicznych miejscowości ( Ustroń, Brenna i Wisła), lub też wybrać się na dłuższą wędrówkę wzdłuż Pasma Równicy i Trzech Kopców w stronę Przełęczy Salmopolskiej i Pasma Baraniej Góry. Obok schroniska na Równicy przebiega między innymi Główny Szlak Beskidzki. Niedaleko, przy tym właśnie szlaku, znajduje się tradycyjne miejsce nabożeństw ewangelickich, odprawianych tu w okresie prześladowań w czasach austriackich. Widoki z polany pod szczytem Równicy obejmują znaczną część Beskidu Śląskiego z charakterystycznym, widocznym po drugiej stronie doliny Wisły, Pasmem Czantorii i Stożka.
Całoroczny tor saneczkowy (2 przejazdy w cenie)
Pierwszy w Beskidach tor saneczkowy typu roller coaster niemieckiej firmy Wiegand. W odróżnieniu od torów saneczkowych wykonanych z metalowej rynny, z toru w Górskim Parku na Równicy można korzystać przez cały rok, bez względu na upał, deszcz czy duży mróz. Umożliwia to specjalna konstrukcja wykonana z nierdzewnych rur, przypominająca trasę roller coastera.
Tor o długości 600 m z 200 metrowym podjazdem, usytuowany na widokowym stoku ma sporo emocjonujących zakrętów, gwarantujących mocne przeżycia. Przykładem może być serpentyna, gdzie 360- stopniowy zakręt przechodzi od razu w 180- stopniowy zakręt. Poruszamy się z prędkością dochodzącą do 40 km na godzinę – i to wszystko kilka metrów nad ziemią.
Na gości czeka 36 dwuosobowych sanek wyposażonych w bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa, a w razie potrzeby także w specjalne osłony przed deszczem.
- najlepsza propozycja na wycieczkę dla całej rodziny i grup zorganizowanych,
- możliwość aktywnego wykorzystania wolnego czasu bez ograniczeń wiekowych,
- bezpieczna, pełna napięcia jazda w ciągu całego roku
Leśny Park Niespodzianek
Leśny Park Niespodzianek w Ustroniu Zawodziu, jest jedną z największych atrakcji turystycznych miasta pod Czantorią. Wizyta w parku stwarza możliwość wypoczynku w leśnym ustroniu, ale – co najważniejsze – zapewnia moc niespodzianek. Na spacerowych ścieżkach możemy spotkać jelenie, sarny, dziki, muflony, a nawet żubry. Wielką atrakcją są sokolarnia i sowiarnia, gdzie odbywają się pokazy lotów tych pięknych ptaków. Ustroński Park to zatem zoo w naturalnym środowisku, łączące z powodzeniem edukację z zabawą.
Wisła - spacer po miasteczku
Wisła to nieduże miasto leżące w południowej Polsce w masywie Beskidu Śląskiego. Jest to również miasto gminne, leżące w powiecie cieszyńskim. Wysokości otaczające miasto wahają się od 300 do 600 metrów, natomiast Centrum położone jest na wysokości 430 m. n. p. m. Wisła to przede wszystkim miejscowość turystyczna, którą warto odwiedzić o każdej porze roku.
Największym symbolem miasta jest Adam Małysz. Skoczek znany na całym świecie urodził się w Wiśle i tu w wieku sześciu lat oddał swój pierwszy skok. Do jego największych sukcesów należą: 4 Kryształowe Kule w Pucharze Świata, 4 tytuły Mistrza Świata, 4 medale olimpijskie oraz wiele pobitych rekordów. W Wiśle zbudowano skocznie im. Adama Małysza. Z miasta tego pochodzą także inny znany skoczek Piotr Żyła oraz trener skoczków Apoloniusz Tajner.
Galeria Sportowe Trofea Adama Małysza
Imponująca kolekcja nagród Adama Małysza
Galeria „Sportowe Trofea Adama Małysza” w Wiśle przedstawia imponujący zbiór pucharów, trofeów i medali zdobytych w konkursach krajowych i międzynarodowych przez utalentowanego polskiego skoczka. Kolekcja jest imponująca i z pewnością robi wrażenie na wielu turystach odwiedzających to miejsce. Odwiedzający mogą podziwiać:
- medale z igrzysk olimpijskich z Salt Lake City i Vancouver
- medale z mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym
- Kryształowe Kule z Pucharu Świata w skokach narciarskich
- mnóstwo innych prestiżowych nagród
W Galerii „Sportowe Trofea Adama Małysza” nie zabraknie pamiątek związanych z Adamem Małyszem, m.in. nart, kombinezonów, kasków, a nawet plastronów z różnych wydarzeń narciarskich.
UWAGA:
W galerii znajduje się również sklep z pamiątkami, w którym odwiedzający kupią różne gadżety z wizerunkiem Adama Małysza.
Cena wyjazdu:
cena od 54 uczestników + 4 opiekunów - 215 zł
cena od 45 uczestników + 3 opiekunów - 235 zł
Przebieg trasy
-
08:00Piotrków Tryb. Piotrków Trybunalski
-
Beskid Żywiecki - dzień super zabawy