Opis szczegółowy
Toruń - spacer po mieście
Toruń - jako jedno z najpopularniejszych centrów turystycznych i kulturowych - jest miastem o niezwykle różnorodnych, wysokiej klasy walorach i atrakcjach turystycznych.
Dom Legend
Pokaz legend to przedstawienie z nieodłącznym udziałem publiczności. Spotkacie animatorów – niezrównanych narratorów, którzy wciągną Was do zabawy. Pod ich opieką wcielicie się w role, legendy ożyją dzięki Wam! Stroje, rekwizyty i tajemnicze scenerie czekają. Dynamicznie, w ruchu i z żartem doświadczycie losów bohaterów legend!
Pokaz legend dla uczniów.
Na pokazach legend goszczą zarówno przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych oraz starsza młodzież. Dlaczego warto wybrać się z klasą do Domu Legend?
- Tajemnicze otoczenie i rekwizyty, których trzeba dotknąć i wypróbować.
- Integracja, śmiech, scenki z udziałem uczniów, emocje.
- Walka na tratwach, poruszanie prawdziwym dzwonem, budowa Krzywej Wieży.
- Historie królów, rycerzy i złoczyńców podane w przystępny sposób.
- Legendy staną się żywe i namacalne. Dość nudnych opowieści!
Centrum Popularyzacji Kosmosu - Planetarium Toruń
Poniższe seanse w toruńskim Planetarium przeznaczone są dla dzieci powyżej 4 lat.
Polecamy do wyboru:
Przygodę z Planetarium można rozpocząć od seansu "Astropies Łajka". To bajkowa opowieść dla najmłodszych, podczas której poznają oni niebo i biorą udział w testach na kosmonautę.
Od lat niesłabnącym powodzeniem cieszy się "Cudowna podróż". Ten wesoły i dynamiczny seans dla klas I - III przedstawia w bardzo przystępny sposób podstawowe gwiazdozbiory. Dzieci pod opieką astronoma wyruszają w rejs na Księżyc, lądują na Marsie, przelatują przez pierścienie Saturna i poszukują odpowiedzi na wiele frapujących pytań.
Kolejnym seansem, który kierowany jest do uczniów klas II - V szkół podstawowych jest "Kolorowy kosmos". Sprawdzicie nim, czy niebo jest faktycznie czarno-białe, czy to tylko złudzenie. Okazuje się, że z bliska gwiazdy są żółtawe, czerwonawe i błękitne. A i nasze sąsiednie planety mają niezwykłe kolory! Mars nazywany jest Czerwoną Planetą, Neptun jest błękitny, a Jowisza ozdabiają wielobarwne chmury. A jakim kolorem wyróżnia się nasza Ziemia?
Żywe Muzeum Piernika
Toruńskie Żywe Muzeum Piernika to pierwsza tego typu interaktywna placówka w Europie. Istnieje od 2006 roku i mieści się w samym centrum miasta – przy ulicy Rabiańskiej 9 – 199 kroków od pomnika Kopernika.
Pierwsze piętro w magiczny sposób przenosi gości do średniowiecza, w którym – pod okiem Mistrza piernikarskiego i uczonej Wiedźmy Korzennej – poznają wszelkie rytuały związane z wypiekiem piernika. Własnoręcznie przygotują ciasto, by później, przy użyciu drewnianych form, wypiec z niego toruńskie specjały. Drugie piętro Muzeum przedstawia manufakturę z początku XX wieku, którą zarządza rodzeństwo Rabiańskich. Goście zobaczą tam m.in. oryginalne niemieckie maszyny służące do wypieku piernika, zabytkowy piec, kolekcję woskowych form, a każdy chętny będzie mógł za drobną dodatkową opłatą ozdobić piernik lukrem, biorąc udział w warsztatach dekorowania prowadzonych przez artystkę malarkę.
Cena wyjazdu:
cena od 46-54 uczestników + 4 opiekunów - 289 zł
cena od 36-45 uczestników + 3 opiekunów - 317 zł
cena od 30-35 uczestników + 2 opiekunów - 335 zł
Przebieg trasy
-
07:00Piotrków Tryb. Piotrków Trybunalski
-
Toruń i pierniki