Wstecz

Warszawa - Muzeum Powstania, zagadki, nekropolia

Warszawa - Muzeum Powstania, Pokoje Zagadek, Cmentarz Powązkowski

Kategoria: Jednodniowe

Rezerwacja

200 PLN
Cena skalkulowania po kontakcie z biurem przez formularz kontaktowy. Wycena zależna jest od ilości uczestników i terminu.

Opis szczegółowy

Muzeum Powstania Warszawskiego

Ekspozycja przedstawia walkę i codzienność powstania na tle okupacji, poprzez ukazanie złożonej sytuacji międzynarodowej, aż po powojenny terror komunistyczny i losy powstańców w PRL-u. Muzeum wykorzystuje nowoczesne techniki audiowizualne. Są one bardzo przydatne w dotarciu do jednego z głównych jego adresatów, jakim jest młodzież, pozwalają także w sposób inspirujący opowiadać o historii i patriotyzmie.

*UWAGA - wystawę mogą zwiedzać tylko uczniowie, którzy mają ukończone 12 lat.





Przerwa na posiłek w Złotych Tarasach

Złote Tarasy to centrum handlowe odwiedzane przez ponad 21 000 000 klientów rocznie. To miejsce, w którym kreują się trendy nowoczesnego wymiaru mody, stylu życia, zakupów i najlepszej miejskiej rozrywki.

Galeria położona jest w samym sercu Warszawy, w sąsiedztwie Dworca Warszawa Centralna, Pałacu Kultury i Nauki oraz hotelu Intercontinental. Znajdziesz tu nie tylko najświeższe designerskie nowinki, ale nakarmisz także ciało i zmysły. W wyjątkowej atmosferze możesz wybierać spośród ponad 200 sklepów, 40 restauracji oraz 8 wyjątkowych sal Multikina.

W Złotych Tarasach spotykają się drogi ludzi z różnych stron świata szukających inspiracji, stylu, relaksu, pragnących dogodzić podniebieniu oraz chcących zadbać o swoje ciało. Pod unikalnym, nawiązującym do motywów drzewa, szklanym dachem Złotych Tarasów – ikony nowoczesnej Warszawy – znajdziesz wszystko to, czego pragniesz i jeszcze więcej, między innymi kilkanaście restauracji w których każdy znajdzie coś dla siebie.


Pokoje Zagadek

Gra w której uczestnicy przenoszą się na 60 minut do tematycznie przygotowanych pokojów zagadek tzw. Escape Room z których muszą się wydostać. Aby tak się stało, należy zmierzyć się wspólnie z przygotowanymi wcześniej zagadkami: logicznymi, na spostrzegawczość, na kreatywność a także wymagającymi odrobiny sprytu… Tylko od uczestników zależy, czy uda się rozwiązać wszystkie zagadki i wydostać się z pokoju przed upływem 60 minut…


Wizyta na cmentarzu Powązkowskim

Stare Powązki to jeden z najstarszych i najbardziej znanych cmentarzy w Polsce. Został założony w 1790 rok. Początkowo zajmował skromną powierzchnię 2 hektarów. Obecnie nekropolia rozciąga się na obszarze 44 hektarów, dorównuje zatem rozmiarami Watykanowi. Na cmentarzu znajduje się ok. 75 tysięcy grobów. Szacuje się, że zostało tu pochowanych blisko milion osób. Podczas II wojny światowej zniszczeniu uległo prawie 20% powierzchni nekropolii, spłonęło również archiwum, co znacznie utrudniło identyfikację nagrobków.

Na Powązkach uderza artystyczna różnorodność nagrobków, prawdziwe bogactwo stylów. Niektóre pomniki nagrobne uznawane są za arcydzieła rzeźby. Znajdziemy tu m. in. dzieła Wacława Szymanowskiego, autora pomnika Chopina w warszawskich Łazienkach. Niekiedy kicz miesza się tu z prawdziwą sztuką – taka jest specyfika tej nekropolii, będącej niejako odbiciem dawnej, różnorodnej, ale niestety już nieistniejącej Warszawy z XIX i początków XX wieku.

Powązki to jednak przede wszystkim miejsce pochówku wielu wybitnych Polaków m.in.: Stanisława Moniuszki, Władysława Reymonta, Bolesława Prusa, Leopolda Staffa, Jana Kiepury, Czesława Niemena, Zbigniewa Herberta i wielu, wielu innych wybitnych osobistości ze świata sztuki, kultury, nauki i polityki.


Ze Starymi Powązkami sąsiaduje Cmentarz Wojskowy, założony na początku XX wieku dla rosyjskich żołnierzy. Dziś znajdują się na nim liczne kwatery poświęcone m.in Powstańcom Styczniowym, Powstańcom Warszawskim oraz poległym w wojnie Polsko-Bolszewickiej. W Alei Zasłużonych znajdziemy groby gen. Kuklińskiego, Władysława Szpilmana, Jacka Kuronia, Kazimierza Górskiego, a także Władysława Gomułki. Natomiast w Kwaterze Brzozowych Krzyży znajdziemy groby “Zośki”, “Rudego” i “Alka”, bohaterów Kamieni na Szaniec. Na Cmentarzu Wojskowym znajduje się tez słynna Łączka, gdzie w latach 1945-1956 chowano w masowych grobach pomordowanych w więzieniu na Rakowieckiej. Dziś wznosi się tam Pantenon Mauzoleum Wyklętych-Niezłomych






Cena wyjazdu:

cena 200 zł.

Przebieg trasy

  • 07:00
    Piotrków Tryb. Belzacka 20
  • Warszawa - Muzeum Powstania, zagadki, nekropolia

Cena

Cena zawiera
przejazd autokarem
opiekę pilota
wszystkie wstępy i opłaty programowe
ubezpieczenie NNW
opłaty TFG i TFP
przewodnika po Muzeum Powstania Warszawskiego
przewodnika po Cmentarzu Powązkowskim
Cena nie zawiera
wyżywienia
ubezpieczenia kosztów rezygnacji