Opis szczegółowy
Teatr Capitol spektakl:
Jan Brzechwa
AKADEMIA PANA KLEKSA
Zapraszamy na niezwykłe widowisko teatralne, które zabierze Was w podróż do magicznego świata Akademii Pana Kleksa! Adaptacja znanej i uwielbianej powieści Jana Brzechwy przeniesie Was do krainy pełnej przygód, niesamowitych postaci i nieoczekiwanych zwrotów akcji. Multimedialne efekty specjalne, spektakularne projekcje i interaktywne elementy sprawiają, że świat Akademii Pana Kleksa staje się bardziej żywy niż kiedykolwiek wcześniej.
Kiedy niesforny Adaś Niezgódka trafia do Akademii Pana Kleksa, odkrywa świat pełen czarów, niezwykłych przygód i niecodziennych lekcji. Profesor Ambroży Kleks, dyrektor szkoły, z niespotykaną charyzmą i humorem, uczy swoich podopiecznych nie tylko tradycyjnych przedmiotów, ale także rozwija w nich wyobraźnię, kreatywność i odwagę. Adaś, z początku zagubiony i niepewny, stopniowo zaczyna rozumieć, że w Akademii najważniejsze są nie tylko wiedza, ale i serce, współpraca i zaufanie. W tej magicznej szkole Adaś poznaje niezwykłego towarzysza – szpaka Mateusza, pełniącego rolę mądrego przewodnika i przyjaciela uczniów. Jego historie i doświadczenia pomagają Adasiowi zrozumieć, co jest w życiu najważniejsze.
A to wszystko w bogatej oprawie muzycznej oraz choreograficznej. Widzowie usłyszą uwielbiane aranżacje muzyczne takich utworów jak: „Meluzyna”, „Witajcie w naszej bajce”, „Kaczka dziwaczka”, czy „Dzik jest dziki”. Przedstawienie wykorzystuje nowoczesne technologie, w tym narzędzia sztucznej inteligencji, aby tworzyć interaktywne i immersyjne doświadczenie, które angażuje widzów i wzbogaca tradycyjną narrację o innowacyjne efekty wizualne i dźwiękowe.
Nie przegapcie okazji, aby zanurzyć się w magicznym świecie Akademii Pana Kleksa i doświadczyć niezapomnianej przygody, która łączy pokolenia! Spektakl jest idealny zarówno dla dzieci, jak i dorosłych, którzy pragną na nowo odkryć urok dziecięcej wyobraźni.
Spektakl na motywach powieści „Akademia Pana Kleksa”, autorstwa Jana Brzechwy.
Ważna informacja dla wychowawców i nauczycieli:
Przedstawienie „Akademia Pana Kleksa” realizuje punkty podstawy programowej z języka polskiego, edukacji społecznej, etyki oraz plastyki i muzyki. Spektakl inspiruje uczniów do twórczego myślenia i rozwijania wyobraźni, co jest kluczowe w edukacji literackiej. Uczniowie mają okazję zobaczyć adaptację literackiego dzieła i analizować różnice między książką, a jej teatralną wersją, co bezpośrednio przekłada się na umiejętności analizy i interpretacji tekstu literackiego. Przedstawienie pogłębia znajomość twórczości Jana Brzechwy, jednego z najważniejszych autorów literatury dziecięcej oraz ma bezpośredni wpływ na rozwój kompetencji czytelniczych odbiorców. Spektakl uczy tolerancji, akceptacji i szacunku dla różnorodności, co jest zgodne z edukacją społeczną i etyczną. Pokazuje, jak sztuka może być źródłem inspiracji i edukacji. Przygody i lekcje w Akademii Pana Kleksa pokazują, jak ważne są empatia, współpraca i zaufanie. Bogata oprawa muzyczna, multimedialny charakter spektaklu i jego wizualne efekty specjalne rozwijają wrażliwość estetyczną uczniów.
Centrum Nauki Kopernik
Według podstawy programowej jednym z głównych zadań szkoły na etapie edukacji szkolnej jest wspieranie wielokierunkowej aktywności młodego człowieka – poprzez organizowanie sytuacji edukacyjnych umożliwiających wykonywanie eksperymentów naukowych, eksplorację, przeprowadzanie badań, rozwiązywanie problemów i nabywanie doświadczeń. Na wystawach Centrum Nauki Kopernik można kreować sytuacje nieosiągalne na co dzień w praktyce szkolnej.
W Strefie Eksperymentowania, czyli stałej przestrzeni ekspozycyjnej na 1. piętrze, uczniowie mogą oddać się swobodnej eksploracji i odkrywaniu. Zaobserwują tu wiele występujących w naturze zjawisk i dowiedzą się, jaki wpływ na przyrodę ma działalność człowieka. Duża część ekspozycji poświęcona jest budowie i funkcjonowaniu ludzkiego ciała. Niektóre eksponaty inspirują do stawiania pytań matematycznych i ułatwiają rozumienie zasad geometrii. Inne zachęcają do zgłębiania praw fizyki i procesów chemicznych.
Cena wyjazdu:
cena dla 23 uczestników + 3 opiekunów - 327 zł
Przebieg trasy
-
07:00Piotrków Tryb. Piotrków Trybunalski
-
Warszawa Teatr, Centrum Nauki Kopernik